KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956077
nr 1395 6077
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, Ej signerad, tillskriven, Kvinnoporträtt. Olja på pannå, 31x49 cm, oramad
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:02:11
500 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Josef Jungwirth
Läs mer om Josef Jungwirth